ANUNŢ

La data de 06 februarie 2012, când se face pomenirea preacuvioasei maicii noastre Xenia, la iniţiativa părintelui stareţ,  Arhim. Kiril (Braguţa), a fost invitat Prea Sfinţitul Petru, episcop de Ungheni şi Nisporeni, unde se va oficia slujba Sfintei şi Dumnuzeieştii Liturghii, în biserica Mănăstirii „Înălţarea Domnului” Hârjauca, pentru a cere sfintele rugăciuni în întărirea sufletelor noastre.

Program liturgic:

–  7.45   miezonoptica,

– 8.00 acatistul Sfintei preacuvioasei maicii noastre Xenia,

– 8.30 ceasurile III şi VI,

–  8.45 întâlnirea Prea Sfinţitului Petru şi Sfânta şi Dumnezeiasca Liturghie.

Toţi cei care doriţi să împărtăşim această atmosferă a rugăciunii comune către preacuvioasa maica noastră Xenia, alături de Prea Sfinţitul Petru depreună cu un sobor de preoţi, vă aşteptăm.